Ile kosztuje badanie wody ze studni?
Opublikowany przez
w kategorii
Uzdatnianie wody 2017-03-26 22:13:06
W zależności gdzie badamy, w jakiej miejscowości, w jakiej instytucji. Czy jest to badanie cząstkowe, czy kompleksowe. Badając wodę ze studni najlepiej zbadać ją kompleksowo. Kompleksowe badanie wykonywanie jest na wiele pierwiastków oraz na bakterie. W zależności od instytucji, która bada może kosztować do 600 zł.
Nie żałujmy pieniędzy na badanie kompleksowe. Badanie kompleksowe jest połączeniem dwóch badań. Chemicznego i bakteriologicznego. Takie badanie w szczególności pokaże nam czy pijemy bakterie. Wiele gospodarstw domowych z własnymi ujęciami nie robi w ogólne badań kompleksowych twierdząc, że są drogie. Tanie nie są, ale oszczędzić nam mogę wielu chorób. Może się okazać po badaniu, że piliśmy bakterie coli, paciorkowce, bądź inne żyjątka.
Kompleksowe badanie wody możemy zlecić w wielu instytucjach do tego powołanych. Najpopularniejszymi są Sanepid i miejskie wodociągi. Wodociągi miejskie mają swoje laboratoria i również świadczą takie usługi. My sugerujemy, żeby takie badanie przeprowadzić w wodociągach miejskich. Laboratoria te są akredytowane i mają nieco niższe ceny od cen w Sanepidzie.
Do badanie niewiele potrzebujemy. Wystarczy pobrać wodę ze studni do 1,5 l plastikowej butelki po wodzie mineralnej niezapachowej. Pobrana wodę najlepiej dostarczyć do laboratorium wcześnie rano. Wodę do badania pobieramy w ten sam dzień, w którym mamy zamiar ja dostarczyć do laboratorium. Najlepiej w ciągu 2 godzin od momentu pobrania ze względu, że po tym czasie następuje rozkład wody. Ile kosztuje badanie wody ze studni? Ceny są różne w zależności na jakie pierwiastki badamy. Pełen wykaz cen znajdziemy w instytucjach do tego powołanych.
Tagi:
Ile kosztuje badanie wody ze studni, badanie wody, wody, laboratorium, badanie kompleksowe
http://filtrywodne.blogspot.com/
Dlaczego woda z własnego ujęcia jest często niezdatna do picia?
Opublikowany przez
w kategorii
Uzdatnianie wody 2017-03-26 20:47:25
Badania zrobione przez Sanepid pokazują, że woda w studniach w 80% nie nadaje się do picia. To straszne, że połowa ludności Polski jednak korzysta z takiej wody.
Jak pozbyć się "kamiena" z kabiny prysznicowej raz na zawsze.
Opublikowany przez
w kategorii
Uzdatnianie wody 2017-03-25 22:40:31
Na rynku, aż się roi od cudownych preparatów do czyszczenia kabin prysznicowych. Preparaty te są bardzo dobre. Oczyszczają wspaniale, ale tylko na chwilę. Praca z nimi to "syzyfowa praca". Kamień i tak powróci.
Jak nie dopuścić już nigdy do powstawania "kamienia" w czajniku.
Opublikowany przez
w kategorii
Uzdatnianie wody 2017-03-25 21:14:18
Wszyscy lubimy pić kawę czy herbatę. Ale dlaczego gotujemy wodę w zakamienionych czajnikach? Później wylewamy do zlewu resztki pokruszonego kamienia. Czy tak musi być?