Uzdatnianie wody, Filtry do wody - BLOG

Szukaj
Ile kosztuje badanie wody ze studni?
Opublikowany przez w kategorii Uzdatnianie wody • 2017-03-26 22:13:06
W zależności gdzie badamy, w jakiej miejscowości, w jakiej instytucji. Czy jest to badanie cząstkowe, czy kompleksowe. Badając wodę ze studni najlepiej zbadać ją kompleksowo. Kompleksowe badanie wykonywanie jest na wiele pierwiastków oraz na bakterie. W zależności od instytucji, która bada może kosztować do 600 zł.Nie żałujmy pieniędzy na badanie kompleksowe. Badanie kompleksowe jest połączeniem dwóch badań. Chemicznego i bakteriologicznego. Takie badanie w szczególności pokaże nam czy pijemy bakterie. Wiele gospodarstw domowych z własnymi ujęciami nie robi w ogólne badań kompleksowych twierdząc, że są drogie. Tanie nie są, ale oszczędzić nam mogę wielu chorób. Może się okazać po badaniu, że piliśmy bakterie coli, paciorkowce, bądź inne żyjątka.

Kompleksowe badanie wody możemy zlecić w wielu instytucjach do tego powołanych. Najpopularniejszymi są Sanepid i miejskie wodociągi. Wodociągi miejskie mają swoje laboratoria i również świadczą takie usługi. My sugerujemy, żeby takie badanie przeprowadzić w wodociągach miejskich. Laboratoria te są akredytowane i mają nieco niższe ceny od cen w Sanepidzie.

Do badanie niewiele potrzebujemy. Wystarczy pobrać wodę ze studni do 1,5 l plastikowej butelki po wodzie mineralnej niezapachowej. Pobrana wodę najlepiej dostarczyć do laboratorium wcześnie rano. Wodę do badania pobieramy w ten sam dzień, w którym mamy zamiar ja dostarczyć do laboratorium. Najlepiej w ciągu 2 godzin od momentu pobrania ze względu, że po tym czasie następuje rozkład wody. Ile kosztuje badanie wody ze studni? Ceny są różne w zależności na jakie pierwiastki badamy. Pełen wykaz cen znajdziemy w instytucjach do tego powołanych.

Tagi:
Ile kosztuje badanie wody ze studni, badanie wody, wody, laboratorium, badanie kompleksowe

http://filtrywodne.blogspot.com/

Brak komentarzy

1997 - 2017