Uzdatnianie wody, Filtry do wody - BLOG

Szukaj
Filtr automatyczny
Opublikowany przez w kategorii Uzdatnianie wody • 2017-04-09 20:39:16
Filtr automatyczny Honeywell Braukmann.
Zanieczyszczenia w obiegach wodnych na zasilaniu instalacji stanowią powszechny problem, którego rozwiązaniem jest wstępna filtracja. Honeywell Braukmann jest automatycznym filtrem samoczyszczącym działającym na zasadzie przepłukiwania wstecznego, służącego do ciągłego oczyszczania cieczy. Filtruje wodę oraz roztwory wodne z zanieczyszczeń mechanicznych i osadów: typu piasek, muł, szlam, itp. Dzięki zastosowaniu automatycznego filtra samoczyszczącego Honeywell Braukmann użytkownik rozwiązuje problemy związane z obsługą filtrów wymagających okresowego serwisowania, w których znajdują się wkłady sznurkowe, polipropylenowe czy węglowe.Zastosowanie automatycznych filtrów ogranicza koszty inwestycyjne związane z cykliczną wymianą wkładów wstępnych. Jednorazowy koszt automatycznego filtra samoczyszczącego podczas zakupu może być duży ale w dalszej perspektywie jest ekonomiczną alternatywą dla filtrów wymagających niekończącego się serwisowania Filtry samoczyszczące Honeywell Braukmann mogą być instalowane za wodomierzami lub za hydroforami. Elementem separacyjnym filtra jest element cylindryczny wykonany z siatki filtracyjnej wykonanej ze stali kwasoodpornej. Siatka jest odporna na najtrudniejsze warunki eksploatacji.

Szczeliny w siatce posiadają konstrukcję umożliwiającą powierzchniowe nawarstwianie się zanieczyszczeń, które łatwo zrzucić strumieniem wstecznym. Istotną cechą filtra samoczyszczącego Honeywell Braukmann jest ciągły sposób pracy. Przepłukiwanie wsteczne elementów odbywa się bez przerywania procesu filtracji. Podczas procesu czyszczenia, który trwa kilka, kilkanaście sekund, cały nagromadzony osad cyklicznie zostaje zrzucony do kanalizacji. Powtarzające się przepłukiwanie uzyskujemy programując zegar. Na tabliczce znamionowej mamy pokazane czasy przepłukiwania.Możemy ustawić płukanie co kilka minut, godzin, dni lub co kilka miesięcy w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody. Po wprowadzeniu odpowiedniego czasu przepłukiwania sterownik automatycznie otworzy zawór spustowy i cały szlam odprowadzi do ścieku. Podczas montażu filtra musimy podłączyć wąż ściekowy do kanalizacji. Istnieje także możliwość wywołania procesu czyszczenia filtra ręcznie. Demontujemy zegar z zaworem automatycznym i w jego miejsce zakładamy motylek zaworu ręcznego. Filtr automatyczny Honeywell Braukmann jest całkowicie urządzeniem bezobsługowym. Dostępne są modele z przyłączem wodnym 1' i 1,5', manometrem ciśnienia oraz odpowietrznikiem.

Tagi: filtr do wody honeywell, filtry samoczyszczące, filtr do wody samopłuczący, filtr samoczyszczący honeywell, filtr do wody honeywell cena, filtr automatyczny, filtry samoczyszczące do wody, filtry samoczyszczące przemysłowe, filtr samoczyszczący przemysłowy, automatyczny filtr samoczyszczący, filtr samoczyszczący do wody cena, przemysłowe filtry samoczyszczące do wody, filtr samoczyszczący, filtr samoczyszczący honeywell

http://filtrywodne.blogspot.com/

1997 - 2017